PRALESNÍ ZÁZRAK: ŽELIVSKÉ ZMRTVÝCHVSTÁNÍ V H. VSI!

16.10.2017 11:18

Kdo neviděl, neuvěří. A kdo viděl, tak se ještě teď štípe do tváří, jestli se mu to všechno nezdálo. Želivští fotbalisté byli u učiněného zázraku, který se stává maximálně jednou za deset let. Jak jinak si vysvětlit sobotní události z Horní Vsi, kde Želiv ještě v 59. minutě prohrával 0:4, aby v poslední půlhodině na domácí přivolal zkázu a nakonec on křepčil nad neuvěřitelným triumfem 5:4!!! A to všechno podtržené dvěma smrtícími gólovými údery z nastaveného času...

Želivský fotbalový pacient už dýchal jen s pomocí přístrojů a málem se mu strojil funus, když domácí sedm minut po poločase odskočili do vedení 4:0 a  těšili se na jeho totální potupu. Dosažení lákavého bůra bylo už na dosah, želivská demolice taktéž. Že bude pětka dosažena, ale na druhé straně, by v tu chvíli mohl tvrdit snad jen klient dřívějšího želivského blázince..

Ovšem hosté senzačním způsobem procitli: čtyřminutovka snů - 59. Lukáš Malovec 1:4, 61. Němi 2:4 a 63. L. Malovec 3:4 - vdechla TJSŽ novou naději a rozesela paniku v domácí skvadře. A úplný konec? Nic pro slabé nátury a kardiaky: 90+2. minuta a Šodo z penalty rovná stav. Mýlil by se ten, kdo by probuzenou želivskou šelmu viděl spokojenou s bodem v kapse. Útočné duo Honza Radil + Němi v poslední akci utkání rozehrálo ďábelský ťukes a druhý jmenovaný dokonal soupeřovu popravu. A pak ty nevěřícné pohledy domácích...

Sci-fi se změnilo v realitu. Želiv dokonal obrat, proti kterému byla výhra Liverpoolu proti AC Milán ve finále LM 2007 jen slabým čajem. Zkrátka totální senzace o níž se na základně budou dlouho vyprávět báje a pověsti jako o MIRÁKLU Z HORNÍ VSI.

Výsledek:

Horní Ves - TJSŽ 4:5 (0:3)

Branky: 30. Červený, 39. Fanta, 42. Průcha, 52. Kubů - 59. a 63. Malovec, 61. a 90+3. Němec, 90+2. Novák z pen.

Sestava TJSŽ: Sedlák - Hora, Špinar, L. Stiburek - Malovec, Šebesta (46. Novák), Dolejš, Peknik, Berky - J. Radil, Němec.

ŽELIVŠTÍ STŘELCI, kteří se v H. VSI s teamovou podporou postarali o fotbalový zázrak (Šodo, L. Malovec, Němi).